{title}

لباس عروس و داماد

برخی اوقات برای حل مشکلات درسی فرزند خود هیچ راه حلی بهتر از روی آوردن به تدریس خصوصی و استخدام یک معلم خوب نیست. بسیاری از دانش آموزان در درس ریاضی مشکل دارند و نیاز است که در خارج از کلاس کسی به آن‌ها کمک کند. شما به عنوان پدر یا مادر به خاطر نوع رابطه و مسائل عاطفی که با فرزند خود دارید، شاید نتوانید معلم خوبی برای او باشید. پس تدریس خصوصی را انتخاب می‌کنید.

با مقالات آموزشی بلدیاب همراه باشید

با مطرح کردن این موضوع پدر خانه می‌گوید «صبر کن. پولش را از کجا بیاورم. برای چند جلسه تدریس خصوصی درس ریاضیباید کلی پول بدهیم و هیچ تضمینی هم وجود ندارد که فرزندمان نمره‌ی خوبی در این درس بگیرد. چرا معلم مدرسه‌ی او وظیفه‌ی خود را به درستی انجام نمی‌دهد؟ ما اصلا برای همین او را به مدرسه می‌فرستیم. پس چرا باید برای تدریس خصوصی متحمل هزینه‌ی بالایی شویم؟»

حرف پدر کاملا منطقی است. مثل این است که خودرو خود را به تعمیرگاه ببرید و بعد یک مکانیک خصوصی استخدام کنید تا خرابکاری‌های تعمیرگاه را اصلاح کند.

مسئله این است که با یک روش واحد نمی‌توان یک موضوع را به همه یاد داد. دانش آموزان در یادگیری تفاوت‌های زیادی با هم دارند و هر روشی برای برخی از آن‌ها کارایی دارد و برای برخی دیگر کاملا بی فایده است.

حقیقت این است که تدریس خصوصی و تدریس کلاسی هر کدام مزایا و معایب خاص خود را دارند.

 

معایب یادگیری کلاسی

  • در مورد یادگیری دانش آموزان از یکدیگر که به‌عنوان یکی از مزایای یادگیری کلاسی در بالا اشاره کردیم باید گفت این نوع یادگیری فقط در شرایط ایده‌آل رخ می‌دهد. شاید فرزند شما در کنار دانش آموزی می‌نشیند که او هم مطلب را اشتباه یاد گرفته و آن را به فرزند شما انتقال بدهد. این موضوع به ویژه در درس ریاضی بسیار حساس است چون مطالب این درس مانند حلقه‌های زنجیر به هم متصل هستند و یادگیری اشتباه یک مطلب به عدم یادگیری مطالب بعدی می‌انجامد.
  • در مورد بحث رقابت هم باید گفت پیشرفت در سایه‌ی رقابت سالم به وجود می‌آید. اگر رقابت ناسالم باشد نتیجه‌ای جز دشمنی میان دانش آموزان و استرس نخواهد داشت.
  • اما بیایید به نقطه‌ی تاریک مزیت سوم یعنی نظارت بپردازیم. کمتر کسی با نظارت بر کار معلمان مخالف است البته به جز خود معلم‌ها. این کار باعث افزایش استرس معلمان می‌شود و روی عملکرد آن‌ها تاثیر منفی می‌گذارد. بسیاری بر این باورند که یادگیری واقعی و عمیق در یک محیط پر استرس اتفاق نمی‌افتد.

 

مزایای استفاده از معلم خصوصی برای درس ریاضی

معلم خصوصی ریاضی چه کمکی می‌تواند بکند؟ اگر معلم خصوصی ریاضی تجربه‌ی کافی در تدریس خصوصی داشته باشد و در کار خود خبره باشد، می‌تواند کارهای زیر را برای پیشرفت فرزند شما انجاقات لازم است یک معلم خصوصی برای فرزند خود استخدام کنید چون معلمین مدرسه نمی‌توانند جوابگوی نیازهای خاص تک تک دانش آموزان باشند.

همکارن ما در لباس عروس و داماد

ودینگ استودیو همه جزئیاتء برای همیشه

The more elegant to hold concerts ready ...